Jak promować prywatne żłobki i przedszkola w sieci? Na zdjęciu szczęśliwa dziewczynka w przedszkolu.

Witaj drogi Czytelniku!

Internet i media społecznościowe całkowicie zmieniły sposób, w jaki promujemy nasz biznes i docieramy do potencjalnych klientów. W przypadku prywatnych żłobków i przedszkoli odpowiednia strategia marketingowa online może przełożyć się na większą liczbę zapisów od rodziców. W tym artykule podpowiemy Ci jak skutecznie i efektywnie kosztowo promować placówkę dla najmłodszych w sieci.

Zalety prowadzenia promocji online

Promocja w Internecie daje ogromne możliwości dotarcia do szerokiego grona rodziców z małymi dziećmi. Reklama w sieci pozwala precyzyjnie targetować odbiorców i trafiać do tych, którzy faktycznie szukają placówki dla swoich pociech. Dodatkowo Internet daje możliwość prowadzenia działań promocyjnych przez cały rok, a nie tylko przed okresem rekrutacji. Co ważne, online jest znacznie tańszy niż kampanie outdoorowe czy telefoniczne. Istnieją jednak pewne zasady, którymi należy się kierować.

Najlepsze kanały promocji placówek dla dzieci

Strona www i social media

Podstawą promocji w sieci jest dobra i funkcjonalna strona www placówki – wg specjalistów z simpliteca.com to absolutna podstawa. Powinna zawierać wszystkie najważniejsze informacje, galerię zdjęć, a także umożliwiać kontakt z placówką. To właśnie na stronę będziemy kierować użytkowników z różnych kanałów online.

Równie istotne jest prowadzenie profili placówki w mediach społecznościowych, szczególnie na Facebooku i Instagramie. To tam rodzice szukają opinii, relacji z zajęć i codziennego życia przedszkola. Profile społecznościowe pozwalają budować społeczność i dzielić się pozytywnym wizerunkiem placówki.

Reklama w wyszukiwarkach i Google Ads

Warto też pamiętać o reklamie w wyszukiwarkach internetowych, szczególnie w Google. Dobrze zoptymalizowana kampania Google Ads pozwoli wyświetlać się na czele wyników wyszukiwania dla fraz takich jak: żłobek w mieście X, prywatne przedszkole w dzielnicy Y itp. To bardzo skuteczny i tani sposób dotarcia do rodziców aktywnie poszukujących placówki.

Content marketing dla żłobków i przedszkoli

Oprócz reklamy, warto stawiać na darmowy content marketing, czyli publikowanie przydatnych treści. Dobrym pomysłem są artykuły i poradniki dla rodziców związane z opieką, wychowaniem i rozwojem dziecka. Można je zamieszczać na stronie i w mediach społecznościowych placówki.

Istotne są także bieżące relacje i zdjęcia z wydarzeń oraz zajęć przedszkolnych. Dzięki nim pokazujemy rodzicom atrakcyjność i poziom placówki. Zachęcamy też do śledzenia profilu i podtrzymujemy zainteresowanie ofertą.

Budowanie pozytywnego wizerunku marki

Nie do przecenienia w promocji żłobków i przedszkoli jest budowanie pozytywnego wizerunku wśród rodziców i opinii publicznej. W tym celu zbierajmy pochwały, podziękowania i pozytywne recenzje od rodziców. Zachęcajmy do dzielenia się nimi w mediach społecznościowych i na stronach z opiniami.

W ten sposób pokażemy innym rodzicom, że nasza placówka cieszy się uznaniem i zadowoleniem podopiecznych. To zachęci ich do wyboru właśnie naszej oferty.

Jak widzisz, promocja w Internecie daje szerokie możliwości. Stawiając na różne kanały online, stronę www i social media możemy efektywnie i znacznie taniej niż tradycyjnie docierać do rodziców poszukujących placówki dla dziecka. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci rozwinąć promocję Twojego żłobka lub przedszkola w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *